Perhetapaaminen ja vuosikokous 29.2.2020

Tampereen seudun kuulovammaisten lasten tuki ry:n seuraava perhetapaaminen pidetään Linnainmaan HopLopissa Tampereella lauantaina 29.2.2020 klo 13-15.30. Samalla pidetään myös yhdistyksen sääntömääräinen vuosikokous.

Aloitamme tapaamisen yhteisellä ajalla HopLop puistossa klo 13, jolloin on mahdollisuus myös tutustua muihin jäsenperheisiin. Aikuisten kanssa pidetään vuosikokous klo 14 alkaen kokouustiloissa (lapselle järjestetään hoito tarvittaessa kokouksen ajaksi). Kaikille tarjolla pientä purtavaa sekä kokokuskahvit ja mehut. Puistoon voi jäädä koko perheen kanssa myös vielä kokouksen jälkeen niin kauaksi aikaa, kun virtaa koneissa riittää 🙂

Ilmoittaudu mukaan 22.2 mennessä oheisen linkin kautta, ilmoita myös mahdolliset ruoka-aineallergiat: https://forms.gle/6DXREVF2MuMdqwPW7

Tapahtuma on maksuton kaikille yhdistyksen jäsenille ja perheenjäsenille.

Paikka:HopLop Linnainmaa, Korpikodinkatu 3, 33580 Tampere

Posted in Ajankohtaista.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *